Новини / Світ моди

Як розпізнати психологічне насилля від партнера

Насильство у стосунках найчастіше асоціюється саме з фізичним, проте вміння розпізнати психологічне вбереже від спілкування з аб’юзером чи дозволить вчасно піти. Спочатку ми можемо не помічати, що партнер здійснює на нас тиск. Здається, що все гаразд, і поведінку іншого ми виправдовуємо, наприклад, тим, що за нас хвилюються.

Інколи психологічне насильство здійснюється непомітно, і лише із часом розуміємо: ми у стосунках з аб’юзером. І саме в ту мить відкриваються очі й виявляється, що тривожних дзвіночків було багато, але ми вперто їх ігнорували, а таке часто буває саме на початку відносин, коли ми закохані.

Про «червоні прапорці», які сигналізують про те, що варто завершувати спілкування, розповідає психолог і арт-терапевт Христина Чопко:

Контроль

Нерідко маскується під турботу про вас. Людина контролює, з ким ви спілкуєтеся, як проводите час, як вдягаєтесь. Партнер може вимагати паролі до соціальних мереж і читати листування.

Така поведінка свідчить про недовіру і сприйняття іншого як своєї власності. А також про невпевненість у собі та страх, що ви знайдете когось кращого.

Згодом може стати страшно казати партнеру всю правду, бо лякає його реакція. Довіри в стосунках стає все менше, а без неї здоровий союз неможливий.

Емоційне обслуговування

Ви не можете проявляти з людиною весь спектр емоцій, вас хочуть бачити лише у хорошому настрої, тому зі своїми складними переживаннями доводиться справлятися наодинці або ж ділитися з іншими людьми.

Маркерами, що вказують на емоційне обслуговування, є такі фрази: «Перестань плакати, нічого такого не сталося», «Не хочу чути про себе щось погане», «Заспокоїшся — поговоримо».

Якщо стримувати, а не проживати певні емоції, то внутрішнього тиску буде багато. Зрештою, це може призвести до різних психосоматичних захворювань. У здорових стосунках партнер розуміє, що інший може бути в різних емоційних станах і це — нормально.

Маніпуляції

Найчастіше нас змушують робити те, що нам не хочеться, фразами на кшталт: «Ти ж мене любиш», «Якщо ти мене любиш, то зробиш те і те».

До маніпуляцій можна зарахувати і погрози. Найжорстокіша форма — це шантаж самогубством. Зазвичай таким способом людина намагається отримати бажане, тому і вдається до радикальних заходів.

Маніпуляції бувають і більш витонченими. Наприклад, партнер різними вчинками демонструє, як йому погано через те, що ви не робите бажане. У здорових стосунках партнери спокійно приймають відмову і розуміють, що не завжди буде так, як хоче один з них, оскільки це може викликати дискомфорт у іншого.

dimitri_dir

Створення конкуренції

Деякі люди навмисне створюють любовні трикутники, аби продемонструвати свою популярність партнеру. Нерідко звучать фрази про те, що інший має бути вдячний за обрання саме його. Це свідчить про невпевненість у собі.

До того ж часто створення конкуренції — один зі способів маніпуляції. Партнер змушує іншого дотягуватися до певних стандартів і відповідати уявленням про ідеал, аби його не залишили. У здорових стосунках непотрібно створювати конкуренцію, щоб таким чином прив’язати до себе партнера і змушувати його відповідати певним вимогам.

Негативні відгуки про колишніх

Не завжди стосунки складаються так, як ми б хотіли, колишні партнери можуть робити нам боляче, засмучувати чи вчиняти насильство. Проте якщо людина погано відгукується про всіх колишніх — це причина задуматися. Не може бути так, що абсолютно всі — втілення світового зла. Зрештою, поганим колишнім можете стати і ви.

Це лише декілька ознак насильства. Задуматися про те, що слід піти, потрібно й у тих випадках, коли партнер повністю контролює ваші фінанси, карає за певні речі чи вимагає сексу тоді, коли ви його не хочете. Якщо є враження, що на вас певним чином тиснуть і виникає відчуття дискомфорту, швидше за все, це не безпідставно і варто проаналізувати, що ж не так.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *