Новини / Світ моди

Презентація альбому Джамали, проєкт Soloveiko Songbirds і не тільки: заходи, які відбудуться на ЄвроФестивалі на підтримку України

Британська Рада та Український інститут стали партнерами ЄвроФестивалю: Ліверпуль розкрив подробиці 24 культурних проєктів, які привернуть увагу британської та світової спільноти до української культури. 19 проєктів із 24-х реалізованих — це колаборації між британськими та українськими митцями. Зокрема, серед них: Soloveiko Songbirds, «Захистимо ритми», презентація нового альбому Джамали QIRIM, «Ласкаво просимо до Євротопії», «Земля і небо, дім і мрії» та інші. ЄвроФестиваль, який відбуватиметься з 1 до 14 травня, стане першою великою культурною подією для Ліверпуля напередодні Євробачення.

Один з найамбітніших проєктів — Soloveiko Songbirds — передбачає створення 12 великих підсвічуваних солов’їв, розташованих по всьому місту. Кожен соловейко матиме унікальне оперення та супроводжуватиметься спеціально розробленим аудіосаундтреком, який представлятиме різні регіони України. Разом співочі птахи утворять стежку, якою відвідувачі зможуть гуляти протягом двох тижнів фестивалю.

В оточенні тисяч мішків із піском, які відтворюють спосіб захисту пам’ятників в Україні від обстрілів, пам’ятник Нельсону, розташований на площі Exchange Flags, стане місцем проведення проєкту «Захистимо ритми». В межах заходу відбудеться прем’єра нового короткометражного документального фільму, який розповідає про живу музику та перформанси, що відбувалися протягом минулого року, та покаже в одній роботі захист як матеріальної, так і музичної культури.

«ЄвроФестиваль стане приголомшливою демонстрацією мистецьких і творчих талантів Великої Британії та України. Двотижневий захід, програма якого охоплює інсталяції, виступи й навіть запуск у небо 900 повітряних зміїв британськими та українськими дітьми, збере глядачів разом, щоб створити яскраві спогади у відвідувачів Ліверпуля під час конкурсу Євробачення. Серцем програми ЄвроФестивалю є Україна, що свідчить про те, що нас об’єднує не лише музика, а й підтримка друзів з України», — зазначив Стюарт Ендрю, міністр Євробачення.

«Земля і небо, дім і мрії» об’єднає 450 дітей з України та 450 дітей з усього графства Мерсісайд в одночасному масовому заході. Повітряні змії, які діти власноруч сконструювали та розмалювали, будуть запущені в Нью-Брайтоні та чотирьох локаціях в Україні. 

Втіленням ідеї Євробачення — «Об’єднані музикою» — стане виступ «Ласкаво просимо до Євротопії»: «супергурту», що складається з ліверпульських музикантів, які співпрацюють з українськими виконавцями. Вони виконають суміш оригінальної та класичної музики. Серед учасників гурту — Наталі Маккул, Stealing Sheep, Лу Роуч із She Drew The Gun та українські виконавці Krapka;KOMA, Ірина Муха та Helleroid, а також багато інших.

11 травня українська переможниця Євробачення та авторка пісень Джамала презентує неординарний та пронизливий музичний альбом QIRIM, заснований на кримськотатарських народних піснях, у супроводі філармонійного оркестру BBC.

«У вогні та люті» — це імерсивний аудіодосвід, що розповість історії митців, які перебувають на фронті. Глядачі пройдуть маршрутом від музичних концертів на станціях метро під час повітряних тривог до незаконного вивезення творів мистецтва з міст під загрозою падіння ракет і лялькових вистав, що транслюються в прямому ефірі з бомбосховищ. На тлі Ліверпулю публічні локації набудуть нового значення, залучаючи глядачів до виявів культурної стійкості та історій людей, які за ними стоять. 

«Мистецькі проєкти ЄвроФестивалю утворюють чудову платформу для відзначення міжкультурної співпраці, а також привертають увагу до української культури і мови в той час, коли вони перебувають під загрозою. Що більше людей знатимуть про Україну, то більше ми здатні захистити вільний світ і наше спільне майбутнє», — додала Тетяна Філевська, креативна директорка Українського інституту. 

Серед інших подій та активностей: «Парад синьо-жовтих підводних човнів» гурту The Kazimier, «Англійська національна опера на Євробаченні», «Ізюм — Ліверпуль» української художниці Каті Бучацької, Rave Ukraine і не тільки.

ЄвроФестивалю передують події Сезону культури Велика Британія/Україна, розпочатого Британською Радою в Україні та Українським Інститутом у червні 2022 року. Детальніше можна ознайомитися за посиланням.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *