Новини / Світ моди

Ексклюзивно на ELLE.UA: за лаштунками нової вистави «Конотопська відьма» в театрі ім. Івана Франка

28 квітня в Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка відбулася прем`єра вистави «Конотопська відьма» Івана Уривського. ELLE.UA вдалося зазирнути за лаштунки, щоб побачити, як проходили репетиції акторів, та дізнатися більше про виставу, яка обіцяє стати однією з найгучніших вистав сезону, від самого її творця — режисера-постановника Івана Уривського.

«Після постановки «Калігули» А. Камю мені захотілося дати глядачам трохи світла. Зараз потрібні вистави з різними настроями, які народжують різні почуття, але й водночас провокують на роздуми. Я давно мріяв здійснити постановку «Конотопської відьми» за повістю Г. Квітки-Основ’яненка. Ця історія, на мій погляд, є гострою й актуальною, хоча і завуальована під легку комедію. Тут присутні точні архетипи, з якими мені як режисерові цікаво працювати. Повість написана майже 200 років тому, і ми намагаємося зберегти стиль і атмосферу твору і навіть його автентичність».

Про що ця історія та чому вона актуальна зараз? На думку Івана Уривського, сенси й метафори, які використав Квітка-Основ`яненко, асоціюються з подіями, що відбуваються сьогодні.

«Для мене ця історія про вибір! Про глобальний вибір між двома силами — світлом і темрявою. І про вибір, який ми робимо кожного дня. У повісті є лінія кохання, є відчуття неминучої війни. Тут є і про владу, яка потрапила не в ті руки, і про те, як цю владу хочуть відібрати ще гірші люди. Тобто в історії закладено чимало сенсів: політичних, життєвих, духовних… але водночас це своєрідна казка. Коли багато років тому я прочитав цю повість вперше, для мене головним поштовхом була тема катаклізмів, якої торкається автор. І ця лінія буде збережена у виставі. Автор дуже тонко описує, що відбувається в природі: посуха, все навколо гине, а можливо, наближається і кінець світу. І посуха — це метафора, що, на мій погляд, асоціюється із сьогоднішніми явищами: землетрусами, повенями, цунамі, що відбуваються у різних частинах земної кулі. Можливо, це початок загибелі планети, і людству варто замислитися, що з усіма нами відбувається. Думаю, на це натякав Квітка-Основ`яненко».

Придбати квитки на виставу можна тут.

Фото: Юлія Вебер


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *