Новини / Світ моди

Культгід: події, які варто відвідати у листопаді 2023-го

Вже традиційно новий місяць підготував безліч цікавих та важливих подій, які варті нашої уваги. Так, зокрема, в київському кінотеатрі «Жовтень» стартує фестиваль «Нове німецьке кіно», який стане поглибленим експрес-курсом останніх подій у кінематографі Німеччини, а в Національному музеї Тараса Шевченка починає роботу виставка документальних фотографій, створених 24 регіональними переможцями міжнародного конкурсу «World Press Photo». Детальніше про заходи, які варто відвідати у листопаді 2023-го, розповідаємо у нашому матеріалі.

Виставка «World Press Photo 2023»

Де: Національний музей Тараса Шевченка

Коли: 8 листопада — 3 грудня

8 листопада починає роботу виставка документальних фотографій, створених 24 регіональними переможцями міжнародного конкурсу «World Press Photo» з 23 країн світу. У своїх роботах автори відобразили головні події минулого року: війну в Україні, протести в Ірані, кліматичну кризу в Марокко.

Головним зразком сучасної фотожурналістики, який буде представлений на виставці, є світлина українського фотографа Євгена Малолєтки «Авіаобстріл пологового будинку в Маріуполі». Робота була створена автором під час перебування в оточеному місті. Усі фотографії, представлені на виставці, слугуватимуть історичним свідченням, що залишиться з нами назавжди.

29-й фестиваль «Нове німецьке кіно»

Коли: 9-14 листопада

Де: кінотеатр «Жовтень»

9 листопада, на річницю падіння Берлінського муру, в київському кінотеатрі «Жовтень» розпочнеться фестиваль «Нове німецьке кіно», який триватиме до 14 листопада. Захід традиційно стане поглибленим експрес-курсом останніх подій у кінематографі Німеччини: глядачі побачать чотири знакові прем’єри.  Відкриє подію романтична комедія «Полум’яне небо» режисера Крістіана Петцольда. Також на фестивалі будуть представлені: нова робота триразового номінанта на «Оскар» під назвою «Ідеальні дні», драма «Учительська», яку висунули на здобуття премії «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний фільм», та мелодрама «Одного разу ми все розповімо одне одному» режисерки Емілі Атеф.

Пізніше фестиваль проведуть в Одесі, Львові, Чернівцях і Харкові. Дати цих показів оголосять додатково.

Тиждень українського дизайну та інновацій

Коли: 1-5 листопада

Де: різні локації

З 1 по 5 листопада в Києві проведуть Тиждень українського дизайну та інновацій, що стане мультидисциплінарною платформою для об`єднання творчості, інновацій та дизайну в одну спільноту. Мета заходу — розкрити тему «Стійкість» в контексті воєнних подій, звернути увагу на те, як дизайн може впливати на життя та сприяти відновленню суспільних процесів, а також залучити учасників до роздумів та спільних дій для створення стійкого майбутнього.

На гостей Тижня Дизайну очікує насичена програма: виставка конкурсних робіт проєкт реновації, архітектурна конференція, воркшопи з 3D моделювання, гончарства, малювання, відкриті лекції з дизайну, екскурсії на виробництво арт інсталяцій, профільні майстер-класи, презентації, лекції. Серед учасників заявлені Антон Черкашин (büro A24D), Дмитро Аранчій (Dmytro Aranchii Architects), Аліна Головатюк (inTempo), Ганна Глибіна, Любко Дереш та інші.

Всі події проходитимуть на різних локаціях. Повну програму згодом анонсують в соцмережах та на сайті проєкту.

«Джаз для дорослих з Олексієм Коганом»

Коли: 16 листопада

Де: Caribbean Club

Легендарні композиції, невигадані джазові історії з-за лаштунків від Олексія Когана й живі музичні ілюстрації у виконанні колективу Jazz in Kyiv Band — усе це про концерт «Джаз для дорослих з Олексієм Коганом» 16 листопада.

Гості вечора почують пісні, що підкорили мільйони сердець, вгамують інтелектуальний голод і будуть неабияк здивовані. Адже кожен «Джаз для дорослих з Олексієм Коганом» особливий — із винятковим репертуаром, тематикою, спілкуванням із гостями та настроєм.

Виставка сучасного мистецтва «Співіснування з темрявою»

Коли: 9 листопада — 25 лютого

Де: Мистецький арсенал

9 листопада 2023 року о 18:30 Мистецький арсенал запрошує на відкриття виставки сучасного мистецтва «Співіснування з темрявою» у стінах Старого арсеналу. Співіснування з темрявою — це те, чого нам усім довелося навчитися, починаючи з жовтня 2022 року і впродовж багатьох місяців, коли Росія систематично обстрілювала об’єкти критичної інфраструктури України, що призвело до запровадження віялових відключень електроенергії і перебоїв із постачанням води, тепла та зв’язку.

На виставці представлять мультимедійні та аудіовізуальні інсталяції, перформанси, живопис та інші художні роботи Терези Барабаш, Сергія Петлюка, Даші Подольцевої й Олексія Шмурака, Антона Саєнка, Івана Світличного, Федора Тетянича, Максима Ходака, Терези Яковини та Photinus studio.

Вар’єте-шоу «Рояль» з Lida Lee

Коли: 3, 10, 17 та 24 листопада

Де: Caribbean Club

Вже 4 роки Caribbean Club знайомить містян та гостей із витонченим мистецтвом вар’єте і збирає повні зали та десятки натхненних відгуків. Продовжить тішити цим неповторним дійством і в найближчі місяці. У листопаді пройдуть 4 захопливих шоу вар’єте «Рояль» зі спеціальною гостею — українською співачкою Lida Lee. Кожне з них — ніби справжнє побачення з Парижем: затишна атмосфера, зручне крісло, келих ароматного вина та яскраве шоу в кращих традиціях кабаре.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *