Новини / Світ моди

Музичний світ Дніпра: новий випуск шоу «Як звучить світ… Україна» з Євгеном Філатовим

У другому сезоні «Як звучить Україна» Дніпро став третім містом, якому присвятили випуск автори тревел-шоу Євген та Наталя Синельникови. Після повномасштабного російського вторгнення на українську землю Дніпро став надійною опорою фронту, щоденно відчуваючи на собі великий тиск. Навіть попри постійні обстріли, життя в місті продовжується.

Євген Філатов, композитор і ведучий, створив неповторну ритмічну мелодію, притаманну Дніпру, записавши різні звуки діяльності місцевих творців, інфраструктури та предметів і поєднавши їх у єдину композицію, що відображає дух міста.

Дніпровський трамвай та світлофори

У літній період щосуботи та щонеділі в Дніпрі ретро-трамвай вирушає в дорогу, промовляючи спокійною лункою свої старовинні розповіді. Номер «1» на його боках — це не просто порядковий номер, він несе історію, торкаючись перших днів трамвайної епохи України.

З`явившись у 1887 році, цей трамвай став свідком багатьох перетворень та подій. Своєю елегантною лінією він підносить настрій та пробуджує в серцях мешканців теплі спогади про минуле. Трамвай відомий своєю здатністю розгойдати душі та приводити до живої, щирої усмішки на обличчях. Він — яскрава нитка, що сплітає минуле з сучасністю, надаючи кожній подорожі особливий шарм та відчуття власної унікальності. 

Світлофори у кожному місті звучать по-різному. У Дніпрі світлофори грають справжню мелодію, сповіщаючи людей про дозвіл на перехід вулиці.

Метрополітен

Далеко не в кожному місті України можна відчути пульс метро. У Дніпрі метрополітен відрізняється від інших своєю оригінальністю звуків, відсутністю реклами та людського натовпу. Усередині метрополітену завжди дзвінкий шум, але найвиразніше його душа відчувається у ДЕПО.

Як і 25 років тому, курсує лише одна лінія — Центрально-Заводська. Вона, мабуть, найкоротша у країні, вісім кілометрів звивається своїми тонкими шляхами. Проте навіть ця коротка відстань має свою унікальність та власну історію, а також своє звучання, яке й потрапило в загальну композицію.

Музей «Машина Часу»

Цей музей безперечно можна назвати найкреативнішим серед технічних музеїв України. Холодильник «Дніпро», пилосос «Ракета» — еталони минулого століття і назви, відомі чи не кожному українцю. Але цікава деталь: іноді «Ракету» використовували не для свого призначення, а як імпровізований пристрій для фарбування стін. Музей «Машина Часу» у Дніпрі — це не лише експонати, а цілий світ, де кожен предмет переносить в минуле. Інтерактивні квести для відвідувачів додають настрою, а різноманітність тематики завжди здатна зацікавити відвідувачів. Тут можна побачити унікальні зразки автопрому — наприклад, прототип «Таврії» чи перегоновий КрАЗ-5450. Саморобні автомобілі та рекордні машини вражають своєю історією. Архіви проєкту ДАЗ-150 «Українець» додають музею особливого колориту, разом з найбільшою в Україні колекцією болідів «Естонія».

«Інтерпайп Сталь»

Дніпро — місто, де промисловість прокладає свої шляхи, а завод «Інтерпайп» — це серце металургійної симфонії. Звуки, що лунають на заводі, створюють важкий оркестр, якого не чути у звичайному повсякденному житті. Екскурсія цим заводом переносить у світ, де сталь розтоплюється електричним струмом.

«Інтерпайп Сталь» — це не просто завод, це найбільший електросталетопний комплекс у Східній Європі, який забезпечує сталевою заготівлею трубне і колісне виробництво. Цей сучасний об`єкт відкрили у 2012 році — це першим кроком у майбутнє «зеленої» металургії. Тут використовуються передові технології: замкнутий цикл систем водопостачання, сучасна система газовидалення і газоочищення, а також системи шумоізоляції, що додає цій музиці нові відтінки.

Студія Smith & Winken

У 2020 році в місті Дніпро зародилась студія Smith & Winken. Витвори мистецтва, створені українським дизайнером та автором об`єктів Валерієм Кузнєцовим і австрійським архітектором та механіком українського походження Отто Вінкеном, вже отримали світове визнання. У місті Ейндховен було представлено шість витворів мистецтва від Smith & Winken, а загалом у колекції їх 20. Ці роботи, що стали експонатами у місті-лабіринті, викликали бурхливі емоції та овації у відвідувачів, а іноземні ЗМІ вже визначили новий стиль цього проєкту — механічний ренесанс. Це кінетичне мистецтво, де кожен твір пронизаний власним механічним ефектом, а фантазії авторів втілені у дивовижних пристроях, які розкривають рух та світло у всій їхній красі.

Мистецький провулок

Цей особливий культурний закуток виник відповідно до духу часу — під час повномасштабної війни, яка змушує звертатися до мистецтва за моральною підтримкою та задля єднання. Щосереди в останній неділі місяця це місце стає ареною для виконання поезії. Перший сезон засвідчив звернення до класиків дніпровської поезії, другий — до української літературної спадщини. Планується третій сезон, присвячений сучасній українській поезії, що є важливим кроком у відновленні мистецького життя міста. Імпровізована сцена у формі драбини відкриває можливість для кожного прийти і поділитися своєю поезією без будь-яких обмежень чи відбору. Такі ініціативи підтримують відновлення мистецького руху та сприяють вільному вираженню творчості.

Найбільша піч для випікання 

Мало хто пов’язує Дніпро з гончарством, але це даремно, оскільки саме тут розташована найбільша дров`яна піч для випалювання кераміки. Ця піч — справжня майстерня, де виготовляються горщики для вина, квітів, а ще — барабани, що видають унікальні звуки. Дніпровська кераміка відзначається своєю природністю, оскільки майстри мало вдаються до розписування.

Вуличні фортепіано

У Дніпрі вуличні фортепіано — це не лише музичні інструменти, а справжня спадщина міста. Здається, що кожен другий мешканець вміє грати на цих чарівних інструментах, розмальованих місцевими митцями в патріотичному стилі. Тут можна відтворити українську патріотичну музику або класичні твори світового рівня. Це також сприяє популяризації музичної освіти та запрошенню у мистецькі школи міста.

Знайти вуличні фортепіано можна на Січеславській Набережній поруч з мостом на Монастирський острів, біля колони в парку ім. Лазаря Глоби, в арці Мистецького провулка, на майданчику біля літнього театру у парку ім. Тараса Шевченка, а також у переході станції метро «Вокзальна». Звучання одного з цих музичних інструментів також потрапило до загальної композиції, але яке конкретно — можна дізнатися у новому випуску «Як звучить світ… Україна» про Дніпро на YouTube.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *