Новини / Світ моди

Чи дотримуються українки work-life balance та чого їм бракує для професійної реалізації: результати дослідження

Соціологічна компанія Gradus Research спільно з Biasless провела дослідження добробуту українських жінок під час повномасштабного російського вторгнення — виявила основні зміни в їхній поведінці порівняно з минулим роком та простежила нові тенденції.

«Результати дослідження демонструють нам декілька важливих інсайтів про життя українських жінок під час війни. Перший — жінки в Україні мало усвідомлюють себе вразливою групою населення, права якої потрібно захищати. До цього доєднується другий факт — більшість із тих, хто стикається із бар’єрами у професійному житті, не говорять про це, бо вважають це не на часі. Третій факт дещо вирівнює цей баланс, адже ми бачимо, що на третьому році повномасштабної війни жінки більше уваги і часу приділяють собі, шукають нову рівновагу між високим навантаженням, обов’язками і бажанням зростати кар’єрно та в ролі лідерок», — коментує соціологиня Євгенія Близнюк.

45% опитаних українських жінок зазначили, що все більше турбуються про власне здоров’я. Така тенденція простежується попри високий рівень стресу в такої ж частки опитаних. 

Жінки більше часу приділяють собі — про це вказало 18% респонденток на противагу 13% торік. Проте в їхньому житті зростає навантаження в таких сферах: догляд за родиною та близькими (33% зараз, 30% — у 2023), основна робота (24% проти 14%), підробіток (21% проти 14%).

Соціологи вказують, що жінки покращили баланс між роботою та життям. 51% респонденток відчуває в собі сильну здатність «відключитися від роботи» після завершення робочого часу. Також 50% жінок зазначають, що задоволені балансом, встановленим між роботою і особистим життям.

Респондентки підкреслюють, чого їм бракує для професійної реалізації: миру в країні (53%), економічної стабільності (38%), впевненості в собі (29%), сміливості й рішучості (28%), знань (18%) та мережі контактів і зв’язків (15%). Лише 4% респонденток зазначають, що їм перешкоджають гендерні упередження.

Майже половина опитаних жінок (46%) активно прагне кар’єрного зростання, лідерських ролей в управлінні проєктами та організаціями, а також до збільшення рівня власного впливу та відповідальності. Головною перешкодою, яка найбільше заважає професійній реалізації жінки у лідерських ролях, 42% назвали війну.

Проте 60% жінок зазначають, що стикалися з ситуаціями неналежного ставлення на роботі: знецінення їхньої думки та внеску в спільну справу, приписування їхніх ідей або діяльності комусь іншому. Лише 25% респонденток повідомляли керівництву про них — замовчували такі випадки найчастіше через те, що їхню скаргу могли сприйняти несерйозно. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *