Новини / Світ моди

Відкрито прийом робіт на XXVI Всеукраїнський конкурс молодих дизайнерів одягу «Погляд у майбутнє. Музейна колекція Ханенків»

Вже понад чверть століття Всеукраїнський конкурс молодих дизайнерів одягу «Погляд у майбутнє» відкриває нові імена української моди та надає молодим талантам, якими багата національна  креативна індустрія, підтримку для розвитку. Цьогоріч Конкурс вперше оголошує тему, що має знайти відображення в кожній конкурсній роботі: Музей Ханенків. 

Куратором конкурсу стане Іван Фролов — дизайнер, чиї колекції відомі у світі, і чий професійний успіх  почався з перемоги у конкурсі «Погляд у майбутнє».

«Для мене надзвичайно важливо, щоб ми змогли створити простір, де молоді дизайнери на мить відчули б себе частиною світової мистецької спадщини. У таких умовах вони зможуть зробити свої перші фундаментальні кроки на шляху до майстерності та формування власного індивідуального стилю. Таким простором стане “Погляд у майбутнє. Музейна колекція Ханенків”. Я впевнений, що вже наступної осені ми станемо свідками народження нової хвилі українських прогресивних брендів. Адже незалежно від того, хто здобуде Гран-прі, “Погляд у майбутнє” завжди був платформою, яка відкривала шлях новим талантам і подарувала Україні не одне покоління дизайнерів, які на сьогодні є гучними іменами у світі моди», — каже Іван Фролов.

Колекція Ханенків — це культурний актив України. Унікальні твори мистецтва, зібрані родиною київських меценатів, символізують вихід за межі локального у глобальне, надихають на пошук нових ідей в розмаїтті світових культур. 

«Війна довела, що музеї — це про майбутнє. Про те, як мислитимуть і ким відчуватимуть себе наші нащадки. Цей прямий зв`язок музею і майбутнього ще понад 100 років тому прекрасно розуміли видатні українські колекціонери та меценати Ханенки, розшукуючи по світу  й звозячи до Києва шедеври мистецтва різних культур і епох… Учасників запрошують поринути в самобутні історії, що їх зберігає головна національна колекція світового мистецтва Музею Ханенків. Давні цивілізації, Європа, Азія, ісламський світ, Африка. Цей конкурс про заглиблення в надра пам`яті людства, про любовне вчування в Інше, про зусилля пізнання й спалахи впізнавання. Про приєднання до великого світу. Про входження нових людей в старі ріки культури»,   каже Ганна Рудик, Ph.D., заступниця генерального директора з освітніх програм та комунікації, кураторка ісламського мистецтва Музею Ханенків.

Знакова співпраця Конкурсу з Музеєм Ханенків підкреслює важливість синергії мистецтва та моди. Цей тандем не лише відкриває молодим дизайнерам доступ до унікальної спадщини, а й допоможе віднайти власне місце у глобальному культурному полілозі.

«Занурення у світ високого мистецтва, яке відкриває учасникам “Погляд у майбутнє” цьогорічна тема конкурсних робіт лише частина нашої мети. Шана і вдячність молодого покоління видатним постатям українського мистецтва Богдану та Варварі Ханенкам. Історія сім’ї колекціонерів та благодійників, патріотизм у найширшому і найглибшому розумінні цього почуття. Ось що ще стане джерелом натхнення і дослідження конкурсантів цього року»,, каже засновниця Конкурсу Ірина Данилевська.

XXVI Всеукраїнський конкурс молодих дизайнерів одягу «Погляд у майбутнє. Музейна колекція Ханенків» відбудеться у три етапи:

І. Подання заявок та ескізів. Конкурсанти мають представити ескізи 7–10 образів, натхненних колекцією Музею Ханенків. Ознайомитися з експозицією музею можна у відкритих онлайн-джерелах.

Прийом заявок триває до 6 лютого 2025 року за посиланням.

Півфіналістів Конкурсу буде оголошено 15 лютого на пресконференції, що відбудеться в рамках офіційної Програми UFW FW25-26.

II. Півфінал. У квітні розпочнеться резиденція півфіналістів, які працюватимуть із кураторами-дослідниками музею. У червні відбудеться показ двох відшитих образів на моделях та відбір фіналістів.

ІІІ. Фінал. У вересні 2025 року у стінах музею Ханенків фіналісти представлять колекції з 5 образів.

Взяти участь у Конкурсі можуть громадяни України віком до 30 років — дизайнери, що вже працюють або навчаються у сфері моди понад 3 роки.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *