Новини / Світ моди

Колонка G: як миритися за допомогою сексу?

Про сварки як вид рольових ігор у сексі та про інші нюанси надто пристрасних стосунків розмірковує Яна Алтухова.

По сусідству зі мною живе сім’я, яку треба знімати в кіно: їхнє життя складається з бурхливих скандалів і не менш бурхливих примирень. Усім, хто мешкає в радіусі п’яти метрів, досить незручно бути свідками такого серіалу, але жодні умовляння не працюють. Пристрасть цієї пари не піддається контролю, і нескінченний ситком «Італійська родина в окремо взятій київській багатоповерхівці» продовжується.

Кадр із серіалу «Пліткарка»

Дивно, але при всьому тому, що я люблю обговорити в колі подружок стосунки (свої та чужі) або приміряти на себе ситуації з їхнього життя, сварки — єдине явище у буднях двох людей, яке ніхто, окрім учасників, приміряти не хоче. Сварка — це щось непристойне, те, що можна побачити мигцем у телепередачах, але не насправді. Беручи участь у сварці, ви не усвідомлюєте повністю, наскільки вона потворна. Це можуть оцінити лише свідки збоку.

Наприклад, коли починають лаятися Маша та Олег (назвемо так умовно моїх буйних сусідів, тим більше що так їх і звати насправді), завжди хочеться зробити музику гучнішою або взагалі втекти з дому. Можливо, комусь і подобаються реаліті-шоу, учасники яких без упину лаються, але про ці дивні особливості підсвідомості поговоримо іншим разом. Познайомившись із сусідами ближче, я дізналася, що ефектна Маша працює помічником керівника великої компанії. Олег — чудовий хлопець, але з роботою останнім часом у нього не складається. Тобто в цій парі він трохи відстає від Маші щонайменше в одній дисципліні. Разом вони вже два роки, і після кількох келихів вина можуть довго розповідати про те, як їм добре. У такі моменти головне — вчасно вгадати, коли ситуація почне розпалюватися, і втекти до скандалу. Хоча їхнім запевненням у великому коханні одне до одного я дуже вірю. Неважко здогадатися, що бурхливе примирення після бурхливої сварки відбувається у ліжку.

Кадр із серіалу «Секс і місто»

Секс як спосіб помиритися взагалі досить поширена схема в парах. Попри всі заповіти психологів не переносити сварки в ліжко, багато хто чинить з точністю до навпаки. Як запевняє Маша, «так усе відчуваєш гостріше».

Річ у тому, що з’ясування стосунків, що закінчуються сексом, дуже схожі на рольову гру. Фактично ми бачимо перед собою саме її. Найчастіше вона розвивається за одним і тим самим сценарієм: один з партнерів подає сигнал. Це може бути все що завгодно: «Ти знову курив у ліжку!», «Коли ти вже почнеш заробляти більше?!», «Як мені набридла твоя стрижка!»… Зачепити за живе — чудовий початок сварки. Розпалюючи скандал, обидва партнери часто вже знають, чим він закінчиться. Власне, заради цього фіналу все й починається. І в кінці — та-да-да-дам! — настає шалене примирення в ліжку, підрахунок зламаних меблів, розбитих чашок і порваних простирадл, а також зворушливі вибачення перед сусідами.

Така емоційна розрядка може бути чудовим доповненням до стосунків, якщо вона влаштовує обох партнерів. Наприклад, у моїх сусідів сварки частіше ініціює Олег, але Машу вони загалом теж не напружують, вона завжди підключається до них з азартом. Коли слухаєш їхні крики, якось не віриться, що це позитивний приклад стосунків. Адже, по суті, страждають лише оточуючі, які змушені бути свідками чергової сімейної забави. Але їм просто треба пояснити, що нічого страшного — просто у вас та сама «італійська сім’я» (саме це Маша з Олегом і роблять з перемінним успіхом — мене вже майже переконали).

Справжня драма розігрується, коли сварка приносить задоволення лише одному з її учасників. У цьому разі секс теж може бути відмінним фактором примирення, але ініціатору сварки складно перейти одразу до нього — адже він розцінює секс як нагороду за виграну зі скандалом битву. А за що отримувати нагороду, якщо не було битви?

Кадр із фільму «Дорога змін»

Що робити, якщо ви опинилися всередині таких стосунків? Психолог Вадим Колесніков бачить цілком резонне рішення: «Переходьте одразу до сексу!» Тобто, якщо ви розумієте, що ваш партнер налаштований на конфлікт і починає шукати привід для нього, активно ініціюйте секс! Варто зауважити, що скандал найчастіше починає партнер, який відчуває свою недооціненість. Причому вона необов’язково стосується особистих відносин — може бути пов’язана з роботою, зустрічами з друзями в барі, тобто з тими обставинами, де отримати емоційну розрядку любителю сварок не вдається. Тому він несе накопичений негатив до близької людини і зривається на ній. Тим більше знаючи, що в кінці буде ще й чудовий секс! Але мене вразило інше спостереження Вадима: ви не помічали, що люди, які ініціюють сварки, люблять всілякі продукти мас-маркету із серії «все в одному»? Якщо вдуматися, тут є певна логіка. Адже коли сварка закінчується сексом, ми фактично маємо те саме рішення «все в одному»: емоційну розрядку, з’ясування стосунків та бурхливий секс.

Ось тільки не варто забувати, що іноді, купуючи «три в одному», ми отримуємо продукт досить сумнівної якості: так собі гель для душу, сюди-туди шампунь і зовсім нікудишній кондиціонер. Те саме і зі сварками, використовуючи які один або обидва учасники намагаються отримати все одразу. Адже завжди краще з’ясовувати стосунки в спокійній обстановці, отримувати емоційну розрядку, не доводячи близьку людину до сліз, а який чудовий секс може бути без попереднього скандалу — факт!

Поглянувши на феномен «італійської сім’ї» ширше, доходиш ось якого висновку: будь-яке розпалювання скандалу — це спроба одного з партнерів отримати додаткову увагу, викликати в коханої людини бурхливі емоції (нехай і негативного характеру). Останнім часом я намагаюся уникати такого підходу. Жити без бурхливого з’ясування стосунків важко, але, якщо прийняти той факт, що від партнера нам потрібен лише додатковий вибух емоцій і те, щоб він звернув на нас увагу, чому б, наприклад, не вирішувати цю проблему подарунками? Так, складніше, матеріально витратніше, ніж сварки, але ж набагато приємніше, чи не так? І так, за такого способу проявити вашу увагу секс не втрачає своєї гостроти — можете перевірити!


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *