Новини / Світ моди

Небанальні аксесуари в національному стилі

Доки українці готуються до Дня вишиванки (цьогоріч відзначаємо його 18 травня) і шукають ту саму сорочку із закодованими символами, ми зробили добірку модних аксесуарів у національному стилі, які можуть не менш гучно заявити про вашу ідентичність. У нашому селекті — сережки, персні, запаски, плахти і личаки з українськими сенсами, які, безперечно, варті вашої уваги. Радіємо, що з кожним днем таких реліквій у колекціях українських брендів стає все більше. 

Сережки «Верба» від Bevza

Напередодні Великодня бренд презентував знакові сережки та кулон у вигляді гілочки верби, що стали продовженням серії прикрас із символами України (після пшеничного колосся та червоної калини). «Ми продовжуємо нашу місію розповідати світові про наші священні символи. Верба — це символ життя, родючості та містичної сили жінки», — розповіла дизайнерка Світлана Бевза.

Намисто Head від Litkovska

Натхнене традиційним карпатським свічником, намисто з колекції VESNIANKA вирізане вручну з липи та покрите натуральним бджолиним воском, що надає йому солодкого природного аромату.

Брошка «Євшан-зілля» від Ruslan Baginskiy

Промовисту прикрасу бренд створив спеціально для поїздки першої леді України Олени Зеленської до Великої Британії з нагоди коронації Чарльза ІІІ. Брошка символізує повернення додому. «Євшан-зілля — полин, квітка українського степу, що є складовою українського і кримськотатарського фольклору. В українській художній літературі слово «євшан» стало синонімом тяжіння та любові до рідної землі, до свого коріння. За інтерпретаціями старої легенди, духмяний запах полині повертає людей на стежку, що обов’язково приведе додому».

Каблучки [Л Ю Л І] від «цвіте терен»

Об’ємні порцелянові прикраси, які до деталей відтворюють тварин із дитячих казок, мають всі шанси стати амулетами в дорослому житті. Лишається обрати тільки ту каблучку, з якою вас пов’язують особливі спогади.

Сережки «Берегиня» від KOLOMATSKAYA

Нова колекція прикрас KOLO, яку бренд презентує до Всесвітнього дня вишиванки, покликана стати нагадуванням українцям про їхнє коріння та національну ідентичність. KOLOMATSKAYA обрали шість візерунків із українських вишиванок і перенесли їх на сережки, тим самим способом, як це робили наші пращури. Кожна пара вишивається вручну майстринями від 6 до 12 годин.

Каблучки Bloom від dukachi

Колекція цих перстнів оздоблена унікальним рослинним візерунком дубового листя з української вишивки, що є символом життєвої сили та непереможності.

Оксамитовий комірець із гранатом від Gaptuvalnya

Вишивка на комірці виконана вручну в традиційній українській техніці хрестиком та оздоблена кришталевими намистинами. Аксесуар стане вдалим доповненням як до автентичних сорочок із кептариком, так і сучасних елегантних брючних костюмів чи суконь.

Хустка «Ця звірина сама собі на умі. Дуже хитру вдачу має» від OLIZ

Бренд OLIZ, який створює артхустки, одну зі своїх колекцій присвятив роботам Марії Примаченко, її сина Федора, який був учнем художниці, та онука Івана. До колекції увійшли картини Федора Примаченка «У вишневому садочку…», «Лісова пісня», «Чарівна квітка», «Солов’їна пісня», Івана Примаченка «Ця звірина сама собі на умі. Дуже хитру вдачу має», Марії Примаченко «Бичок гуляє» та «Вовчик». «Кожна казка-картина є чарівною, має свій сюжет та героїв. Можна, не відриваючись, довгий час розглядати кожну картину, уявляти цей космічний світ і навіть відчути на собі ефект присутності. Малюнки з персоніфікованими та схожими на людей тваринами чи рослинами випереджали свій час, ця народна фантастика вражає своєю неосяжністю», — впевнені в команді OLIZ.

Фартух GUNIA Project

Історичний елемент одягу — фартух (запаска, передник, плат) — був обов’язковим для жіночого строю. Їх носили як на щодень, так і на свята, зокрема на весілля. Фартух GUNIA Project зшито вручну зі щільної бавовни. Сюжет орнаменту натхнений косівськими кахлями раннього XX століття та чернецьким рушником із Київщини. Образ дерева життя, що символізує родючість, світобудову та захист роду, простежується у вишитому «вазоні».

Плахта від DELEGAN

Вишитий орнамент на молочній плахті з весняної колекції DELEGAN символізує розквіт та силу сучасної української жінки. Саме в цій плахті днями з’явилася зірка «Вікінгів», голлівудська акторка українського походження Кетрін Винник на саміті урядової платформи United24, амбасадоркою якої вона виступає. Що ж, чудовий вибір!

Комір «Що посієш — те й пожнеш» від Katelab

Натхненням для створення виробу стало колосся та народна мудрість, яка походить ще з Біблії. «Ніколи цей принцип не залишить винного без покарання, а того, хто чинить добро, без нагороди. Плід завжди більший за розмірами, ніж посіяне від нього насіннячко», — нагадують у Katelab.

Кольорова сумка від BOBKOVA

Сумка, плетена гачком зі смужок тканин, є втіленням головної філософії бренду: об’єднання багаторічних традицій артизанального виробництва з трендами сучасності. Часто на фактурну в’язку команда пускає залишки виробництва. «Ми прагнемо підтримувати українські ремісничі традиції і формувати усвідомлене споживання», — пояснює дизайнерка Христина Бобкова.

Сумка «Стріха» від PODYH

Натхненням для створення цієї сумки стала традиційна для української хати солом’яна або очеретяна покрівля (іншими словами, «стріха»). Аксесуар пірамідальної форми та зі шкіряною бахромою увійшов до колекції KHUTIR, в якій бренд веде діалог із минулим та робить крок до розуміння українського народу з його архітектурними традиціями.

Пухнаста сумка з дропу JUL x GUSHKA

Пухнасті сумки, в яких поєдналися сучасні елементи затишку з традиційними ремеслами, виготовлені зі 100% вовни. Дзвоники на них — не просто декор. Це справжні мініатюрні дзвоники, що вдягають вівцям перед тим, як відправити на пасовище. Вони, як і решта речей із дропу, теж виготовлені у Косові. У кожному виробі, кожній деталі відчувається живий дотик людей, що їх створювали.

Личаки від HVÓYA

Плетені Lychaky —  інтерпретація бренду стародавніх личаків, які носили українці на Поліссі, Харківщині та Полтавщині. Одну пару «личаків» майстриня в’яже гачком вручну впродовж 14 годин. Пряжа, яку HVÓYA обрали для цієї моделі, також символічна: натуральні коноплі та льон. Взуття фіксується на нозі довгими шнурами з керамічними птахами ручної роботи від бренду «цвіте терен».

Більше про стильні прикраси від українських брендів, які хочеться передати у спадок, читайте за посиланням


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *