Новини / Світ моди

Як самостійно чистити ювелірні вироби

Не так багато матеріальних речей мають таку ж сентиментальну цінність, як ювелірні вироби: чи то обручка, подарована вашим партнером, чи кольє, успадковане від бабусі, чи сережки, які ви придбали собі після досягнення важливої цілі. До того ж прикраси часто використовуються як талісмани. 

Та що робити, коли ваш улюблений виріб утратив блиск? Засновниця, генеральна директорка та майстриня ювелірного бренду Моніка Вінадер  розповіла, як самостійно чистити прикраси. 

Як визначити, чи потрібно чистити виріб? 

«Ювелірні вироби завжди повинні мати певний блиск, але, звичайно, при регулярному використанні вони починають його втрачати», — розповіла Моніка. 

За її словами, найбільш розповсюджена причина цього полягає у використанні різноманітних продуктів для тіла, зокрема парфумів, лосьйонів, автозасмаги, дезінфекційних засобів тощо. Це зовсім не означає, що варто від них відмовитися, потрібно лише пам’ятати про догляд за прикрасами. 

Чи можна використовувати прилад для чистки? 

Експертка стверджує, що це залежить від типу ювелірного виробу. Більшість приладів для очищення використовують ультразвукові хвилі для руйнування частинок бруду, накопичених на ваших прикрасах. І хоча це може бути вдалим рішенням для простих металевих деталей, це може нашкодити діамантам, перлам і дорогоцінному камінні. 

Який найкращий спосіб очищення ювелірних виробів власноруч у домашніх умовах? 

Ефективним способом зберегти блиск ювелірних виробів зі стерлінгового срібла, 18-каратного жовтого або рожевого золота — використати м`яку тканину без ворсу. 

«Помилка, про яку ми часто чуємо, полягає в тому, що люди використовують цигарковий папір або паперові рушники для очищення металу — вони можуть здатися м`якими та неабразивними, але насправді можуть викликати подряпини», — попереджає Моніка Вінадер. 

Дорогоцінне каміння вимагає різного догляду, тому важливо дослідити, як очистити саме ваш камінь. Якщо він натуральний, то вразливий до поглинання бруду, тому важливо регулярно чистити його. При цьому важливо уникати гарячої води, агресивних хімічних речовин і засобів для чищення. 

«Дуже пористі камені, такі як перли, бірюза і смарагд, слід чистити тільки необробленою, сухою, м`якою тканиною», — наголосила експертка. 

Які продукти найкраще використовувати для домашньої чистки? 

Обов’язковим інструментом є полірувальна тканина, бажано рекомендована чи надана ювелірним брендом, оскільки вона спеціально розроблені для роботи з ювелірними виробами. Також можна використовувати полірувальну тканину для окулярів. 

Моніка Вінадер рекомендує чистити прикраси, які ви носите щодня, кожні 2-3 дні, а більш глибоке очищення варто робити раз на декілька тижнів. Залишки бруду допоможе видалити розчин неантибактеріального мила у теплій воді. 

Чи потрібно віддавати ювелірні вироби на професійну чистку? 

На думку майстрині, професійну чистку варто робити, якщо вас не влаштовує результат домашньої. 

Як захистити свої прикраси? 

Щоб ювелірні вироби довше слугували, потрібно зберігати їх у коробці з м`якою підкладкою, розташовуючи так, щоб вони не терлися і не плуталися. Якщо у вашому регіоні високий рівень вологи, кладіть в упаковку також невеликий пакет кристалів осушувача. 

За матеріалом ELLE UK


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *