Новини / Світ моди

Як позбутися депресії: 5 ефективних способів

У кожного в житті буває період, коли здається, ніби весь світ проти. Розпач, ненависть, страх та інші змішані почуття переповнюють і не дають вдихнути на повні груди. І якщо ви зараз перебуваєте саме в такому стані, якщо не знаєте, як заспокоїтись і де знайти сили, щоб продовжити жити, то вам неодмінно потрібно вивчити ці п`ять способів.

Вчіться радіти кожній дрібниці

Психологи та психотерапевти вже давно говорять про те, що здатність радіти не що інше, як звичка. А це означає, що вам потрібно привчати свій мозок захоплюватися, інакше він просто не зможе бачити позитивне і почне запам`ятовувати лише негативні моменти. Це пояснюється тим, що якщо мозок не отримує позитивної інформації, то у нього не активуються нейронні шляхи, які відповідають за хороші новини, і він не зможе їх виробляти. Іншими словами, ви повинні самі шукати та помічати довкола те, що дарує радість, тоді й прекрасний настрій буде частіше.

Хочете навчитися насолоджуватися кожною дрібницею? Тоді прямо зараз шукайте у будь-якій ситуації позитивні моменти. Оптимізм виховується, тому змінюйте свої думки та будьте завжди на позитиві.

Будь-яка неприємність — це досвід

Якщо ви боїтеся, що мрії про радісне майбутнє, навпаки, притягнуть нещастя і зроблять вас вразливою перед ним, усвідомте просту істину: важливо вміти приймати все, що відбувається, а не тікати від бід.

Не можна перекреслювати минуле чи соромитися своїх переживань, не можна від них відмахуватися тільки тому, що вони завдають болю. Все, що потрібно — погодитися з ситуацією, винести з неї важливий урок і докласти максимум зусиль, щоб він не повторився.

Приймати ситуацію, як є

На сторінках досить старої книги «Як навчитися керувати життям» священник Джеймс Гордон Гілкі дає справді унікальну пораду. Він говорить про те, що, переживаючи важку життєву ситуацію, не потрібно одразу намагатися докопатися до справжньої причини її виникнення. Як правило, це призводить до розпачу, сум`яття та жалю до себе. Головне — ситуацію ухвалити, адже вона вже сталася. Саме після цього до вас прийде заспокоєння, а отже, ви зможете знайти вихід.

Варто зазначити, що з самого дитинства нас вчать перемагати та домагатися високих результатів. Саме тому ми всі прагнемо бути першими та хочемо швидко досягти своїх цілей. А коли щось іде не так, не за задуманим планом, ми дуже засмучуємося. Ось тоді й треба прийняти ситуацію і рухатися далі.

Посилати «лучки добра»

У Біблії написано: для того, щоб на душі полегшало, потрібно молитися за інших. Психологи ж кажуть, що зовсім не обов`язково бути людиною, яка вірить, щоб просто посміхнутися і побажати всього хорошого незнайомцю, що проходить повз нього.

Цей прийом називають «перемикання уваги». Адже дуже часто, спостерігаючи за іншими, думаючи про їхні труднощі і бажаючи їм всього хорошого, ми починаємо розуміти, що наші проблеми такі самі, а життєва ситуація набагато краща. Саме це дозволяє зовсім інакше подивитися на своє життя.

Не боятися, а кохати

Психологи зазначають, що всі емоції людини зрештою зводяться до двох основних — страху та кохання. При цьому вони не можуть одночасно існувати у душі. І в кожній конкретній ситуації тільки вам робити вибір — боятися, тікати, не довіряти, забирати, нападати чи вірити, любити, дбати, віддавати та вкладати.

Тут важливо відзначити, що, вибравши любити, ви зможете повністю витіснити страх, і навпаки — піддавшись страху, у вашій душі не залишиться кохання від невпевненості та жаху. Щоб у будь-якій ситуації страх не поглинув вас, повторюйте собі як мантру слова: «Я вибираю любити, а не боятися».

Використовуючи ці п`ять способів, ви зможете позбутися депресії, навчитеся розпізнавати її перші ознаки та ефективно з ними боротися.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *