Новини / Світ моди

Чому люди беруть аскезу і як це робити правильно

Сьогодні практика аскези стала трендом: про неї знімають ролики в TikTok, пишуть величезні пости в Instagram та діляться з кращими подругами. Ексклюзивно для ELLE.UA співзасновниця Hramproject, засновниця FIZMAT, провідниця у медитацію на цвяхах Ярина Присяжнюк розповіла, що таке аскеза та як правильно втілити цю практику в життя.

Аскеза — це духовна практика, а не просто обмеження в якомусь продукті харчування чи в шкідливій звичці. Аскеза — це про тишу і спокій, щоб зупинитись і спостерігати. Це про знаходження відповіді на питання: те, від чого я відмовляюсь, мене наповнює чи руйнує? Чи воно від розуму, чи від душі? І взагалі, що відбувається всередині, коли я не відриваюсь на щось і не витрачаю енергію?

Коли ми не витрачаємо енергію, то ми її акумулюємо для того, щоб направити на самовдосконалення і внутрішній духовний розвиток. 

Насправді всі духовні практики — це не про виконання бажань, а про те, як пізнати себе краще, заглянути у свою душу і помітити, як працює розум, та відрізнити одне від іншого. Це також про зустріч з собою справжнім, усунення автоматизмів і досягнення усвідомленості у всьому, про усвідомленість в кожній дії, думці, емоції та вчинку. 

Мета аскези — саморозвиток і вдосконалення, а не здійснення бажання. Здійснення бажань відбувається як наслідок усунення внутрішнього конфлікту, збереження енергії чи виявлення того, що вам насправді хочеться. 

Аскеза — це духовна практика, таїнство. Саме тому до неї потрібно ставитись з повагою і любов’ю.

Як обрати аскезу? 

Вона повинна бути викликом для вас, важкою, досить некомфортною, має челенджити вас. Але від процесу важливо отримувати задоволення: від тої інформації, яка розкривається під час аскези, спостережень, висновків, інсайтів, покращення тіла і духу. Не від отримання результату чи виконання бажання, а саме від процесу. Важливо робити те, що повинні, та не очікувати результату.

Аскези не підходять всім. Саме по тому, чи приносить вона вам кайф у процесі, і можна виявити, чи підходить вона вам. Але я б досліджувала себе і пізнавала себе через інші інструменти. Наприклад, натальна карта може показати, чи підходить аскеза і яка саме зараз необхідна.

Якщо ви взяли аскезу, то додайте собі задоволення в чомусь іншому, дотримуйтесь балансу. Особливо це важливо для жінок, тому що в аскезі багато дисципліни та чоловічої енергії. 

Якщо ви вже взяли аскезу, то пройдіть її до кінця. Я би не гралась зі Всесвітом у гру про «давати обіцянки і не дотримуватися їх.» Це може мати для вас зворотний ефект. 

Скільки має тривати аскеза і як часто її брати — тут важливо діяти по відчуттях, це дуже індивідуально. Нерідко беруть аскезу від 21 дня, щоб сформувати корисну звичку. В тривалості важливо, щоб це було некомфортно, але не перетнути межу. З практики скажу, що більшість людей після закінчення аскези залишають нову звичку чи усвідомлення і по факту залишаються «в аскезі». Наприклад, багато з тих, хто відмовляється від алкоголю на певний період, уже не повертаються до нього. Обережно, це зворотний бік аскез.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *