Новини / Світ моди

Etnodim випустив книгу з гуцульськими колядками «Аби си не загубило»

Український бренд одягу Etnodim випустив збірку з гуцульськими колядками «Аби си не загубило», які за усними переказами місцевих збирав Артем Горайзон.

У книзі зібрано колядки, співанки, пісні й оповідки з села Криворівні Івано-Франківської області, яке здавна притягувала до себе видатних людей, таких як Іван Франко, Михайло Грушевський, Станіслав Вінценз, Михайло Коцюбинський, Сергій Параджанов.

«Село розділене на декілька присілків, кожен з яких має свою групу колядників, яку називають «табо́ра». Кожна табо́ра має свого провідника — «березу». Саме він зберігає зошит з колідами і плєсами, який потім передається з покоління у покоління. Укладач книги питає, де знаходиться основний зошит, який належав його табо́рі. Але виявилося, що зошит зник ще у 2000-х роках. Саме це змусило молодого автора віднайти, зібрати, укласти та доповнити записи, аби вони лунали не тільки на Гуцульщині, а й за її межами», — розповідають автори.

Крім книги Etnodim також представив різдвяний фільм, в якому задокументовано експедицію й пошуки зошита Артема Горайзона. У ньому також розповідають про традиції святкування Різдва в селі Криворівня.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *