Новини / Світ моди

Як алкоголь впливає на шкіру: розповідає лікарка-дерматологиня

Як алкоголь впливає на шкіру і чи є користь від червоного сухого вина? Насправді келих червоного вина можна розглядати як джерело антиоксидантів і фітоестрогенів, але будьмо чесними: щоб отримати їх у достатній кількості, потрібно випити кілька пляшок вина найвищої якості. 

Дівчата з проблемною шкірою не з чуток знають, що алкоголь може суттєво ускладнити такі захворювання, як акне та розацеа.

Як вино впливає на шкіру?

Також алкоголь містить цукор, який підвищує рівень цукру в крові та сприяє старінню, виснажуючи колаген. Крім того, алкоголь викликає дегідратацію, шкіра зневоднюється, з`являються темні кола під очима. 

Ексклюзивно для ELLE.UA видатна лікарка-дерматологиня, відома в Україні та Європі експертка естетичної та регенеративної медицини Владлєна Авєріна розповіла, як змінюється обличчя від алкоголю, як вино впливає на шкіру та як відмова від алкоголю допоможе повернути молодість.

По-перше, важливо розуміти які стосунки з алкоголем: це вже стадія зловживання чи келих час від часу. Судячи з тисячолітньої історії людства, всі ми розуміємо, що найкраща рекомендація «не пити зовсім» в більшості випадків все-таки не працює. 

Потому, наразі дуже популярна культура гастрономічного вживання алкоголю — коли до різних страв подається особливе вино чи інші напої. Звісно, це створює особливу ауру та бажання приєднатися до певної спільноти, яка розділяє ці традиції.

Сьогодні в Україні одностайно є проблема з вживанням алкоголю, бо ми намагаємось завдяки йому побороти стрес від переживання війни. Зрозуміло, що з медичної думки, це не дуже добрий спосіб «перемикнутися» та зняти психічне навантаження. Але всі ми розуміємо, що ми слабкі істоти та піддаємося найлегшим та найприємнішим способам відірватися від проблем.

Чи впливає алкоголь на шкіру?

Так, впливає. Треба зазначити, що рівень зловживання алкоголем у кожного різний і залежить від рівня особливого ферменту — алкоголь дегідрогенази, який відповідає за розщеплення спиртів та ацеталей. Цей фермент продукує печінка і він різний у різних етнічних груп. Наприклад, у північних народів та жителів Азії його практично немає. Фермент алкоголь дегідрогенази у жінок удвічі менш активний, ніж у чоловіків. Те, що жінки більш чутливі до дії вина і міцних напоїв, обумовлено природою.

Варто пам’ятати: чим більше ми вживаємо алкоголю, тим більше зростає навантаження на внутрішні органи. Більш за всіх під ударом знаходяться печінка та підшлункова залоза.

Чому алкоголь шкодить здоров`ю?

Як алкоголь впливає на шкіру

Існує два види впливу алкоголю на шкіру.

Перший — це прямий вплив алкоголю на шкіру. Це свербіж, гіперпігментація, навіть кропив`янка (дерматит алергічного походження) та різні судинні пошкодження: телеангіектазія (стійке розширення дрібних кровоносних судин шкіри), ангіома, відчуття припливів.

Другий — це, так би мовити, опосередкований вплив алкоголю на шкіру. Він здійснюється, коли алкоголь впливає на роботу внутрішніх органів. В результаті, як реакцію на негативний вплив ми маємо затримку рідини, одутловатість обличчя — це типовий стан для тих, хто зловживає алкоголем.

Якщо ми за обідом випиваємо келих гарного вина, то нічого занадто страшного з нами не станеться. 

Алкоголь може негативно впливати на зовнішній стан шкіри з ряду причин:

Виснаження організму та обмін речовин

Алкоголь блокує всмоктування корисних речовин і збільшує виділення жиру через шкіру, що може спричиняти появу акне та інших дефектів шкіри.

Втрата вологи

Алкоголь є діуретиком, який сприяє втраті вологи в організмі, що може зумовити появу сухості шкіри та відшарування.

Розширення судин

Алкоголь може сприяти розширенню судин, що зумовлює появу червоних судин, рум`янцю та покращує відчуття подразнення шкіри.

Щоб покращити стан шкіри та запобігти його погіршенню через вживання алкоголю, рекомендується: 

Гідратація

Пийте достатню кількість води, щоб утримувати шкіру зволоженою.

Правильний догляд

Використовуйте засоби для догляду за шкірою, які підходять для вашого типу шкіри.

Збалансоване харчування

Їжте здорову їжу, багату вітамінами та поживними речовинами.

Обмеження алкоголю

Важливо обмежити споживання алкоголю або уникати його, якщо можливо.

Пам`ятайте, що краще відвернути проблему, ніж корегувати її наслідки. Якщо у вас серйозні проблеми зі шкірою або ви не можете відмовитися від алкоголю самостійно, зверніться до дерматолога або нарколога для отримання додаткової допомоги.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *