Новини / Світ моди

Тривожний тип прив’язаності: в чому він проявляється та як це виправити

Якщо ви не можете розвинути довірливі, міцні стосунки з партнером, цілком можливо, у вас сформувався ненадійний тип прив’язаності. Один із них — тривожний, про нього ми сьогодні разом з експертами Інституту когнітивного моделювання і поговоримо.

Що ж таке прив’язаність? З народження людина отримує перший досвід взаємин — з батьками або ж опікунами. Від цього залежить, як вона вже в дорослому віці будуватиме дружні або романтичні стосунки.

сериалы 2024 лучшие

Кадри з серіалу «Анатомія скандалу»

Основна вимога для розвитку надійної прив’язаності — відчуття безпеки та підтримки. Якщо людина цього недоодержує в ранньому віці, то є ризик формування в неї ненадійної прив’язаності, яка буває трьох типів. Це тривожний, уникаючий та тривожно-уникаючий.

Як проявляється тривожний тип прив’язаності?

Люди із тривожним типом прив’язаності мають нездорові запити до партнера. Вони вимагають обіцянок, що партнер їх не зрадить, не покине, ніколи не буде злитися. Тоді як у здорових стосунках чоловік і жінка перебувають разом до того часу, поки вони двоє цього прагнуть.

Стосунки мають бути партнерськими, і ніхто в парі не повинен заміняти одне одному батьків, як цього вимагає людина із тривожним типом прив’язаності.

Людина з ненадійною прив’язаністю вимагає, щоб партнер розповідав усі свої таємниці, просить повідомляти особисті паролі, показувати особисті листування, що є неприйнятним для здорових стосунків.

Вимога «не спілкуйся ні з ким, окрім мене», вимога любити безумовно, вгадувати думки та бажання — це вже ознаки того, що стосунки розвиваються за нездоровим сценарієм. Тоді як основою якісних стосунків є прояв турботи одне до одного, зацікавленість до важливих для партнера людей, чесність і прагнення кожного з партнерів зробити стосунки сповненими любові, тепла і поваги.

Тривожний тип прив’язаності — не вирок, його можна змінити на надійний. 

сериалы новые 2024

Кадри з фільму «Ферарі»

Але для цього доведеться попрацювати над собою:

  • Треба прийняти той факт, що конфлікти — невіддільна частина стосунків. Можна бути незгодним із партнером, але водночас любити одне одного. Важливо разом працювати над вирішенням суперечок.
  • Вам слід визначити свої особисті кордони й навчитися поважати кордони партнера.
  • В основі ж стосунків має бути чесність та відвертість: говоріть одне з одним про свої очікування від стосунків, про свої переживання і прагнення. 
  • Якщо ж самостійно позбутися сценарію тривожних стосунків не виходить, пам’ятайте: на допомогу прийде психотерапевт. Довірливі взаємини з ним можуть дати вам те відчуття безпеки, якого не було у вашому дитинстві.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *