Новини / Світ моди

GUNIA Project до свого 5 дня народження презентували благодійну прикрасу «Скіфське золото»

27 червня бренд GUNIA Project відзначив свій п’ятий день народження. На святкування до Cafe Markó завітали друзі GUNIA. Під час урочистого вечора бренд презентував нову благодійну прикрасу «Скіфське золото», створену у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики та Скарбницею Національного музею історії України. 


«Скіфське золото» — підвіс з фігурами олениці та грифа, натхнений культурними артефактами кочового народу. 100% прибутку від продажів буде спрямовано на закупівлю РЕБів для бригади НГУ «АЗОВ» фондом BGV із загальною метою збору 1 000 000 грн. Благодійний дроп відзначає повернення понад півтисячі музейних цінностей до України, після їх десятирічного перебування у Нідерландах та судових процесів з окупаційною владою Криму, що претендувала на частину колекції.

Прототипом для силуету олениці GUNIA Project став один з експонатів, а саме — ручка посудини у вигляді оленя, що датується 1 ст. н.е. Скіфи використовували фігурки тварин для декорування посуду та вірили в їхню захисну силу. Вважали, що олень уособлює земну складову життя, а птах — небесну. Золото мало особливе значення для скіфів, ним оздоблювали побутові та ритуальні предмети, зброю воїнів та збрую коней. Прикраси були пишними, і їх носили багато.

Фігурні тварини GUNIA Project — мінімалістичні та наївні, сучасні та прадавні водночас. Попри історичний символізм, кожен може наділити їх власним значенням та перетворити на свою тотемну тварину. 

Зазначимо, 5 липня у Скарбниці Національного музею історії України за підтримки МКІП, благодійного фонду BGV та Інституту публічних комунікацій відкрилася виставка «Скарби Криму. Повернення», де колекція «скіфського золота» експонуватиметься до деокупації півострова.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *