Новини / Світ моди

Топвітаміни проти старіння

Протягом життя наше тіло змінюється. Це нормальний біологічний процес дорослішання, який супроводжується певними віковими особливостями. На жаль, у нашому суспільстві існує певна стигматизація старіння. Однак, приймаючи той факт, що вікові зміни — це природньо, потрібно робити для свого тіла достатньо вже зараз, аби відтермінувати так зване «вторинне старіння», викликане епігенетичною прошивкою — зовнішніми факторами.

Зірковий український дієтолог Наталя Самойленко розповідає про фактори, які сприяють роботі механізмів старіння, а також про корисний anti age раціон для кожної дівчини.

Які основні чинники-прискорювачі старіння:

UV-випромінювання

Забруднене повітря

Паління

Бідна на поживні речовини дієта. Раціон з високим вмістом обробленої їжі, цукру та нездорових жирів може сприяти хронічному запаленню, яке пов’язане з віковими захворюваннями, такими як діабет, серцево-судинні захворювання та онкологія

Хронічний стрес

Малорухливий спосіб життя

Нестача сну

На противагу так званим синергістам (підсилювачам), є антагоністи — антиоксиданти, молекули, які допомагають захистити організм від пошкоджень та вільних радикалів.

Вітамін С

Є водорозчинним антиоксидантом, який відіграє вирішальну роль у синтезі колагену, загоєнні ран та імунній функції. Він міститься в багатьох фруктах і овочах, включаючи цитрусові, ягоди, ківі, диню, манго, ананас, папайю, перець, брокколі, шпинат і помідори.

Вітамін Е

Є жиророзчинним антиоксидантом, який допомагає захистити клітинні мембрани від окисного пошкодження. Він міститься в горіхах, насінні, рослинних оліях і зелених листових овочах.

Бета-каротин

Є типом каротиноїду, який перетворюється на вітамін А в організмі. Це допомагає захистити шкіру від прямого впливу сонячних променів, сприяє здоров’ю очей і підтримує імунну функцію. Переважно міститься в оранжевих і жовтих фруктах, овочах, таких як морква, солодка картопля, манго, абрикоси.

Флавоноїди

Це різноманітна група рослинних антиоксидантів, які мають протизапальні властивості. Містяться у багатьох фруктах, овочах, горіхах, насінні та зернових, ягодах (найбільше у дикорослих темних), цитрусових, яблуках, цибулі, капусті, броколі, соєвих бобах і темному шоколаді.

Лютеїн та зеаксантин

Каротиноїди, які важливі для підтримки здорового зору та захисту очей від пошкоджень, спричинених синім світлом. Вони містяться в темно-зелених листових овочах, таких як шпинат, листова капуста та зелень, а також у броколі, зеленому гороху, кукурудзі та яйцях.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *