Новини / Світ моди

Як викликати усвідомлений сон: найкращі техніки, як спати та контролювати те, що відбувається

Свідоме сновидіння — одна з найсуперечливіших тем, що стосуються нічних снів. Багато людей стверджують, що можуть реально впливати на перебіг проєкцій своїх снів. Не бракує й скептиків, і  людей, які вказують на небезпеки, які супроводжують техніку усвідомлених сновидінь. Що таке свідоме сновидіння і як його викликати? Чи можуть спроби контролювати сни бути небезпечними?

Що таке свідоме сновидіння?

Усвідомлений сон, також званий люцидним сном, — це не що інше, як проекція сну, яку ми можемо контролювати. Його можна порівняти з фільмом, який ми створюємо самі — ми беремо на себе роль сценариста, режисера та головного героя.

Вчені досліджували цю тему, і сьогодні вже немає жодних сумнівів, що контрольований сон — це реальне явище. Перші дослідження в цій галузі були проведені в 1913 Фредеріком ван Едена, голландським психіатром. У 70-х роках існування цього явища було науково підтверджено. Це сталося завдяки Алану Ворслі та Кіту Хірну. Його можна випробувати під час фази глибокого сну (REM), що характеризується швидкими рухами очей. Стан свідомості, що дозволяє контролювати сон, пов`язаний із тривалістю нашого відпочинку. Фаза REM — четвертий цикл сну, що починається через 90 хвилин після засинання.

В усвідомленому сні сновидець повністю усвідомлює, що все, що він бачить, є лише нічною проєкцією. Як випливає з назви явища, свідомість бере участь у процесі створення нічних сновидінь, чого відбувається під час звичайного сну. Це відкриває величезні можливості, адже для сновидця немає кордонів. Географічне становище, моральні принципи, юридичні доктрини, соціальні обмеження — ми у світі сновидінь, тому правила, які у реальному житті, необов`язково повинні застосовуватися тут.

Існує два типи усвідомленого сну:

Wild (Wake Induced Lucid Dream) — сон, викликаний неспанням, ви перебуваєте в ньому, не втрачаючи свідомості.

Dild (Dream Induced Lucid Dream) — у цьому типі ми спочатку засинаємо і несвідомо спимо, тільки потім розуміємо, що це сон і контролюємо його.

Як бачити свідомі сни? Психологічні прийоми задля досягнення усвідомленого сну

Усвідомлений сон не приходить просто так. Перш ніж потрапити у світ контрольованих нічних сновидінь, над якими ми маємо повну владу, нам спочатку треба навчитися викликати їх. Зважаючи на те, що ми не пам`ятаємо більшість нічних проєкцій, які ми переживаємо, це нелегко. Однак за наявності терпіння кожен може навчитися бачити свідомі сни. Нижче наведені найефективніші техніки.

Техніка MILD

Інакше відома як техніка запам`ятовування доктора Лабержа, вона передбачає навчання запам`ятовування елементів сновидінь, побачених під час пробудження. Це означає, що все, що оточує нас, має сприйматися саме так, як ми зазвичай бачимо це уві сні. Таким чином, можна буде відтворити ці елементи пізніше уві сні.

Метод рук

Ця техніка схожа на описану вище, але набагато простіше для новачків. Метод рук передбачає уважне спостереження за своїми руками безпосередньо перед засипанням. Вправу слід повторювати доти, доки ця частина тіла не почне регулярно з`являтися в сновидіннях.

Метод WTB

Існує теорія, що люди, які часто прокидаються вночі, легко запам`ятовують свої сни. У цьому полягає метод WTB: сновидець прокидається через кілька годин після засинання. Після пробудження згадує останній сон з усіма подробицями та лягає спати із наміром продовжити його.

Фармакологічні методи

Свідомий вплив та контроль стану свідомості уві сні, на думку деяких, можуть бути досягнуті фармакологічними засобами. Вплив психоактивних речовин на сновидіння безумовно впливає на якість сну, але немає жодних доказів того, що воно полегшує досягнення контрольованого сну.

Чи небезпечні усвідомлені сновидіння?

Не бракує думок, згідно з якими усвідомлені сновидіння нібито становлять серйозну небезпеку для здоров`я. Противники цього явища стверджують, що воно може чинити на сни ефект зациклювання: нібито сновидець перестає розрізняти неспання та сон. Також часто наводяться аргументи про неприродну природу сну, що контролюється. У цьому випадку феномен кваліфікується як розлад сну, який може призвести до хронічної втоми та, у крайніх випадках, до дисфункції мозку.

Однак слід наголосити, що на сьогодні можливий негативний вплив на фізичне та психічне здоров`я не підтверджено. Проте вчені підкреслюють, що від викликання усвідомлених сновидінь слід відмовитися людям, які страждають на серцево-судинні захворювання та психічні розлади.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *