Новини / Світ моди

11 овочів, які мають бути в раціоні кожної жінки

Які овочі варто вживати жінці, щоб якомога довше зберігати молодість, красу шкіри, волосся та нігтів, а також відчувати себе енергійною? Сьогодні розбираємо це важливе питання разом з відомим українським зірковим дієтологом Наталею Самойленко.

Овочі містять корисні вітаміни, мінерали, харчові волокна, але деякі з них вирізняються своєю винятковою корисністю.

1. Шпинат

Шпинат — прекрасне джерело кальцію, магнію, фолатів, вітамінів (К, А, С), заліза та антиоксидантів. Вітамін К необхідний для міцності кісток, адже покращує засвоєння кальцію. Магній — це помічник у роботі м’язів та проведенні нервових імпульсів.

Важливо: якщо ви приймаєте препарати, що розріджують кров (наприклад, варфарин), будьте обережними, збільшуючи споживання темної листової зелені в щоденному раціоні.

2. Морква

Одне з досліджень показало, що морква знижує ризик виникнення раку легень, а також раку передміхурової залози.

3. Кейл

Джерело вітамінів групи В, А, калію, кальцію, міді. Дослідження показують, що цей вид капусти може бути корисний людям з високим рівнем ЛПНЩ (ліпопротеїдів низької щільності). У людей, які випивали 150 мл соку з неї щодня протягом 12 тижнів, знижувався на 10% рівень «поганої» фракції холестерину, натомість підвищувався на 27% рівень «хорошої». Застереження такі ж, як і щодо шпинату.

4. Броколі

Представник хрестоцвітих, що багатий на вітаміни К та С, марганець та фолієву кислоту. За даними Національного інституту раку, такі хімічні речовини, як індол та ізотіоціанати в хрестоцвітих, можуть пригнічувати розвиток раку деяких органів, включаючи сечовий міхур, молочні залози, печінку та шлунок. 

5. Часник

Завдяки вмісту таких сполук, як аліцин і діалілтрисульфід, сприяє зниженню рівню цукру в крові, тригліцеридів, та покращує чутливість клітин до інсуліну.

6. Зелений горошок

Хоч і вважається крохмалистим овочем і у великій кількості вживати його не варто, однак достатньо поживний. Джерело клітковини (9 г на порцію), білків, вітамінів (А, С, К, групи В). Горох та інші представники бобових містять клітковину, що підтримує кількість та якість корисних бактерій у кишківнику, забезпечуючи регулярні випорожнення та здорове травлення. Крім того, містить сапоніни, що захищають від оксидативного стресу.

7. Спаржа

Завдяки вмісту фолієвої кислоти ефективна у запобіганні вродженим вадам нервової трубки плода під час вагітності. Підтримує метаболічну функцію печінки.

8. Ферментовані овочі

Пробіотики, вироблені під час бродіння, можуть відновити баланс дружніх бактерій у кишківнику та зменшити проблеми з травленням. Крім того, ферментовані продукти багаті на вітамін С, залізо і цинк — а вони, як доведено, сприяють зміцненню імунної системи.

9. Цвітна капуста

Багата на сполуки індол-3-карбінол та сульфорафан, пов’язані зі зниженням ризиків раку.

10. Морські водорості

Джерело йоду для підтримки функції щитоподібної залози. Крім того, зелені види містять хлорофіл, що має протизапальні властивості. Коричневі (ламінарія, вакаме) багаті на потужний антиоксидант фукоксантин, який у 13,5 разів перевищує антиоксидантну силу вітаміну Е.

11. Мікрозелень

Дослідження показують, що кількість поживних речовин у ній у 9 разів більша, ніж у зрілих представниках. Пам’ятайте, що овочі — це про насичення, засвоєння, повноцінність та здоров’я.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *