Новини / Світ моди

​Чому сон такий важливий і як його покращити

Сон — наша базова потреба. Якість нашого сну впливає на багато життєвих аспектів, зокрема й на наш ментальний стан. Під час сну виділяється гормон мелатонін, який має важливий вплив на здоров’я. Завдяки сну ми здатні відновити сили, які були затрачені впродовж дня, відпочити від подій, а також перепрацювати інформацію, що назбиралася в нашій свідомості, завдяки сновидінням. Про секрети, які покращать ваш сон, розповідає експертка Інституту когнітивного моделювання психологиня Вікторія Чекурак.

Що робити, аби ваш сон став кращим

Обмежте: 

Вживання кофеїну (особливо в другій половині дня);

Вживання алкоголю та нікотину;

Вживання тяжкої їжі щонайменше за 5-6 годин до сну;

Великої кількості рідини перед сном; 

Тяжкі фізичні навантаження перед сном; 

Сон впродовж дня; 

Використання гаджетів; 

Використання яскравого освітлення.

Для покращення сну рекомендовано робити: 

Фізичні вправи впродовж дня (активний спосіб життя); 

Вправи на релаксацію (медитація, йога, практика глибокого дихання, ванна, звуки природи, класична музика або заспокійлива).

Якщо вас турбує безсоння:

1. Заведіть «щоденник сну». У ньому потрібно фіксувати час засинання (коли лягли в ліжко, щоб заснути); тривалість сну; час просинання; кількість пробуджень під час сну; оцінка від 0-10, де 10 — повністю виспалися, а 0 — взагалі не виспалися.

2. Використовуйте ліжко тільки для сну (також допускаються інтимні стосунки з партнером).

3. Дотримуйтеся регулярності. Лягайте і просинайтеся в той самий час. Для зручності використовуйте будильник. Важливо просинатися в однаковий час, навіть якщо сон тривав малу кількість годин.

4. Якщо вам не вдалося заснути впродовж 20 хвилин, встаньте з ліжка і підіть до іншої кімнати, де вам комфортно. Зробіть щось, що розслаблює, або проведіть дуже легкі активності. Повертайтеся до ліжка, коли відчуєте сонливість. Не засмучуйтеся, якщо з першого разу не вийде. Повторіть цей крок ще раз. Повторюйте його впродовж ночі, якщо буде потрібно.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *