Новини / Світ моди

3 способи, як знайти своє покликання

Якщо ви не можете знайти одну професію на все життя, не хвилюйтеся — це цілком нормально для 21-го століття. Проте буває так, що вам все ніяк не вдається реалізувати свій потенціал: робота не приносить задоволення, ви не розвиваєтесь, є відчуття безглуздості ваших зусиль, хоча маєте водночас хороші результати. Тоді постає потреба в пошуку свого покликання.

как узнать свое призвание в жизни

Експерти Інституту когнітивного моделювання пропонують вам три методи пошуку:

Самостійно проаналізуйте власні інтереси

Виділіть свої сильні сторони, розкрийте персональні цінності. Справжнє покликання має бути пов’язане з вашими інтересами. Запитайте себе, в якій темі вам цікаво розвиватися, що цікаво вивчати, в якій сфері ви постійно вдосконалюєте свої знання.

Сильні сторони пов’язані з тим, що вам робити просто і без зусиль. Ваші здібності й таланти — те, що дозволяє легше та приємніше проявляти себе, що є запорукою швидкого та позитивного результату. Запитайте себе, що у вас виходить робити найкраще або за якою допомогою до вас зазвичай звертаються.

Ваша робота має відповідати вашим цінностям, тоді справа вашого життя буде для вас важливою, у вас буде мотивація діяти. Подумайте, в чому може полягати ваша місія або ж який внесок ви хотіли б зробити в розвиток суспільства. Відповіді на ці запитання допоможуть зрозуміти, заради чого ви готові працювати.

Після того як дасте відповіді на усі ці запитання, подумайте, в якій сфері, професії ви зможете реалізувати якнайкраще свої вміння та проявити свої сильні сторони, зберігаючи вірність своїм цінностям. З цього списку оберіть те, що найбільше припало до душі, і починайте робити кроки для своєї реалізації.

Ведіть робочий щоденник

Щоденно записуйте, які важливі справи ви зробили сьогодні. Потім запишіть, наскільки ви просунулися у кожній справі, скільки часу витратили на неї.

Дайте відповіді на запитання:

  • Наскільки було цікаво займатися цими справами?
  • Які емоції були на початку роботи, посередині роботи, наприкінці?
  • Що мотивує вас займатися цією справою?
  • Чи могли б ви цим займатися більшу частину життя?

Проаналізуйте записи, щоб прослідкувати, в якій сфері ви маєте більший прогрес, наскільки добре ви самі ставитеся до того чи іншого заняття, наскільки складним воно для вас є тощо. Все це допоможе зрозуміти, які професії найбільше підходять для вас.

Пройдіть дослідження за допомогою тестування у психотерапевта

Головна перевага цього методу: ви не самостійно аналізуєте себе, а маєте підтримку фахівця. Свої вподобання ви можете визначити самі, але тільки психотерапевт може підказати, які професії відповідають рисам вашої особистості або ж які психокорекційні заходи можливо застосувати для корекції.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *