Новини / Світ моди

Українські парамедикині в кампейні прикрас ZARINA, присвяченому переливанню крові

Ювелірний дім ZARINA та ДонорUA розробили колекцію прикрас у межах проєкту «Моя група крові». Ініціативу запустили, щоб навчити військових і бойових медиків переливати кров та забезпечити їх усім необхідним для трансфузії.

Лінійка складається зі срібних підвісів, на яких зазначена група крові та резус-фактор, і браслетів, які доповнюватимуться кольоровими вставками відповідно до групи крові клієнта. 

Обличчями кампейну стали відомі українські військові медикині: військовослужбовиця та парамедикиня Юлія Паєвська «Тайра», медикиня Анастасія Шевченко «Стасік» та парамедикиня медичного батальйону «Госпітальєри» Катерина Галушка. 

Прибуток з продажу прикрас спрямують на організацію навчання для військових і бойових медиків, а також закупівлю матеріалів і обладнання для переливання крові — зокрема, підігрівачів плазми й крові разом з холодильниками для зберігання крові на фронті. Ініціатива закриває передусім потреби штурмовиків, які мають найбільший ризик поранень на передовій.

«ДонорUA вже 9 років розвиває донорський рух в Україні, але повномасштабне вторгнення поставило перед нами нові виклики. Проєкт «Моя група крові» допомагає долати одразу декілька. Знаючи свою групу крові, цивільні матимуть вищі шанси на порятунок у разі обстрілу. Бойові медики матимуть необхідні знання та інструменти для оперативної допомоги пораненим. Потенційні донори поповнюватимуть резерв, реєструючись на платформі», — розповідає співзасновниця ДонорUAр Ірина Славінська.

Окрім цього, з 20 січня у бутиках ювелірного дому ZARINA проходитимуть акції з визначення груп крові. Усі охочі можуть завітати та дізнатися свою групу крові безплатно за 2-3 хвилини. Тестування методом EldonCard проводять сертифіковані інструктори проєкту «Моя група крові». Усі учасники отримають сертифікат міжнародного зразка, який спростить процедуру донорства. Серед усіх, хто перевірить свою групу крові у бутиках ZARINA, бренд розіграє золоту прикрасу з рубіном — як нагадування про дотичність до великої та важливої справи.

Розклад тестувань у січні-лютому 2024 у бутиках ZARINA:

20.01, 27.01 — Київ, б. Шевченка, 2 (з 12:00 до 18:00)
03.02, 17.02, 19.02, 24.02
— Київ, б. Шевченка, 2 та ТРЦ LAVINA MALL, Львів, ТРЦ Forum Lviv, Одеса, вул. Рішельєвська, 23а (з 15:00 до 18:00)

Зауважимо, за даними МОЗ, в бойових умовах понад 60% смертей, яким можна було б запобігти, спричинені саме крововтратою. Перші 36 хвилин після поранення — вирішальні, і вчасне переливання крові підвищує шанси не лише вижити, а й максимально зберегти здоров’я людини. Торік у серпні бойовим медикам, які не мають вищої медичної освіти, дозволили робити переливання крові на догоспітальному етапі, себто до того, як поранені потрапляють до шпиталю чи стабілізаційного пункту. Це можливо за умови, якщо медики проходять відповідне навчання.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *