Новини / Світ моди

Як відпустити важкі спогади і продовжити жити

На сьогодні у кожного з нас було багато втрат, а болючі спогади щодня ускладнюють життя. Війна змінила життя кожного українця, і не на краще. Про те, як відпустити тяжкі спогади та продовжувати жити, розповідає психологиня Галина Волошина.

Резистентність — психологічний термін, який Зигмунд Фрейд первісно використовував, щоб позначити блокування пацієнтом спогадів із свідомої пам`яті, та виділяв п`ять форм. Пізніше цей термін перейшов до більш сучасного трактування — психологічний опір. Такий феномен характерний, коли людина пережила якісь певні травмувальні події. 

Для чого нам це?

Так ми нібито самі себе оберігаємо від ситуації, що пов`язана з неминучістю болючих переживань, адже не хочемо повторно відчувати це. 

Слід зазначити, що коли людина звертається до психолога/психотерапевта для пропрацювання своєї травми, то таке явище може стати на перешкоді. 

Адже в ході роботи, коли особа наближається до своєї травми, її захисні механізми починають відводити у протилежний бік, аби не відкривати проблему і проживати знову біль.

Як не піддаватися такому стану та продовжувати жити?

Зрозумійте самі себе, а для цього спробуйте знайти відповідь на запитання «Для чого я опираюся?». 

Дайте собі час, не потрібно очікувати, що все можна отримати одразу. Масштабні проєкти завжди починаються з маленьких кроків.

Ставте перед собою досяжні цілі. Плануйте.

Давайте собі час для відпочинку. Це надважливо в сучасних реаліях. Пам’ятайте: часто опір організму виникає внаслідок перевтоми.

Дослухайтеся до себе та свого організму.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *