Новини / Світ моди

Дивимося короткометражний фільм про Леся Курбаса — українського драматурга та засновника «Березоля»

Український бренд byMe презентував короткометражний фільм «Відродження», присвячений Лесю Курбасу — засновнику театру «Березіль». Режисером відео став Юрій Двіжон. 

«Нам було важливо показати паралель між минулим і сьогоденням: дати відчути світ “Березоля” й наштовхнути на думку важливости сучасного мистецтва у формуванні й транслюванні головних ідей. Зокрема, свідомої позиції вивчати українську історію, цікавитися українською культурою і не повторювати минулих помилок», — розповідають засновники byMe Аліна та Дмитро Сердюки.

Фільм продовжує колекцію «Березіль», створену за мотивами ескізів, костюмів та декорацій легендарного театру. Знімання відео частково проходили в просторі, присвяченому Лесеві Курбасу. У них узяли участь актори Українського малого драматичного театру, які й сьогодні виконують «Маклену Грасу» — останню спільну постановку українського режисера з Миколою Кулішем. Кадри зняли на 8-міліметрову камеру, плівку до якої проявляли в Лондоні. 

Зауважимо, «Березіль» — феномен культурно-мистецького життя в Україні 1920–1930-х років. Театр відзначався новаторським підходом та швидко став синонімом незалежності та сміливого творчого експерименту. Лесь Курбас — талановитий український режисер, актор, драматург та представник «Розстріляного відродження» — плеяди українських митців, убитих радянським режимом.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *