Новини / Світ моди

5 документальних фільмів про культуру та історію України

Зараз, коли наша країна перебуває у стані війни з Росією, як ніколи важливо пам`ятати, хто ми, звідки походимо, у що віримо і до чого прагнемо. Тож, саме час познайомитися з самими собою ще ближче за допомогою добірки документальних фільмів, що розповідають про культуру та історію України.

«Соловей співає. Доки голос має» — про українську мову

Чому для багатьох українців настільки незвично спілкуватися українською мовою? Де захований корінь конфронтації між українськомовними та російськомовними українцями? Навіщо в Україні століттями насаджували російську мову? Яке значення має мова для життя держави? Відповіді на ці запитання спробували дати творці документального фільму «Соловей співає. Доки голос має» 2019 року. Кінострічка порушує мовне питання, яке є особливо гострим в Україні, та однозначно надихає на те, аби принаймні спробувати перейти на українську.

«Земля блакитна, ніби апельсин» — про життя на Донбасі

Фільм режисерки Ірини Цілик розповідає про дружну родину з прифронтової зони на Донбасі та її життя в умовах війни. Знімання проходили з 2017 по 2019 в Авдіївці, Красногорівці, Кураховому на Донеччині та в Києві. Кінострічка стала першим українським фільмом, який взяв участь у кінофестивалі Sundance — там його відзначили за найкращу режисуру у категорії світової документалістики.

«Спадок нації» — про головний український символ

Мабуть, найособливіший документальний фільм, який ми зустрічали, адже він розповідає про вишиті сорочки. Вишиванки здавна є символом України, в них зберігаються традиції наших предків і наш генетичний код. Знайомлячи з різноманіттям унікальних орнаментів, технік вишивання і моделей самих сорочок з різних регіонів України, фільм показує, що насправді вишиті сорочки — це цілий світ. Так само як люди, які їх створюють.

«Будинок “Слово”» — про радянські репресії

Документальний фільм про те, як радянська влада знищувала українських митців у 1930-ті. Спеціально для українських письменників, поетів, режисерів, художників у Харкові звели 66-квартирний будинок під назвою «Слово» — в ньому жили, зокрема, Іван Багряний, Володимир Сосюра, Павло Тичина, Микола Куліш, Олесь Досвітній та Микола Хвильовий, який застрелився у 1933 році. Українську інтелігенцію навмисне зібрали в одному місці — багатьох з них заарештували або ж розстріляли. З 1933 до 1938 року було репресовано мешканців сорока квартир, Іван Багряний називав будинок «Крематорієм».

«Зима у вогні: боротьба України за свободу» — про революцію

Зима, яка змінила все і дозволила Україні втримати європейський курс та незалежність. В центрі сюжету документального фільму — Революція Гідності, що відбулася взимку 2013–2014 років. Про те, як це було, розповідають безпосередньо самі учасники Майдану, серед яких культурні діячі, медики, священники, студенти й не тільки.  Фільм створено за сприяння платформи Netflix. Світова прем`єра стрічки відбулась у 2015 році на Венеційському кінофестивалі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *