Новини / Світ моди

Що варто знати про Гризельду Бланко — скандальну наркобаронесу та героїню нового серіалу від Netflix

Колумбійська наркобаронеса Гризельда Бланко вбила трьох своїх чоловіків, мала один з найприбутковіших картелів в історії та була кримінальним авторитетом США 70-80-х років. Її називали хрещеною матір’ю кокаїну та чорною вдовою. «Єдина людина, яку я колись боявся, — це жінка на ім’я Гризельда Бланко» — ймовірно, так казав Пабло Ескобар про наркобаронесу

І от тепер на основі історії Гризельди стримінгова платформа Netflix створила мінісеріал. Головну роль зіграла колумбійська та американська акторка Софія Вергара — упродовж 6 епізодів героїня будувала квітучу наркоімперію в Маямі, куди втекла разом з трьома синами та кілограмом кокаїну.

Про життя Гризельди Бланко говорять з неточностями та припущеннями. Як вона стала наркодилеркою та чим завершився її бізнес? Ми зібрали основні факти з біографії жінки.

Що ми знаємо про Гризельду?

Гризельда Бланко народилася 1943 року в колумбійському місті Картахені. Вже в ранньому віці вона познайомилася з кримінальним способом життя. Коли Гризельді виповнилося 11 років, дівчина викрала та застрелила хлопчика з багатої родини, бо батьки не хотіли платити за нього викуп. 

Пізніше, у 13 років, вона познайомилася з майбутнім чоловіком Карлосом — у подружжя народилося троє дітей. Карлос та Гризельда мали непорозуміння, тому розійшлися (кажуть, що в 70-х вона замовила його вбивство). У 21 рік героїня разом із синами та другим чоловіком, Альберто, переїхала до Нью-Йорка. Там вона заснувала фабрику з виробництва спеціалізованого контрабандного одягу. Тому, як пояснив співтворець серіалу Ерік Ньюман в коментарі медіа Tudum, жінки ховали кокаїн у бюстгальтерах, щоб перевозити його між Колумбією та США, — і в ті часи ніхто їх не перевіряв.

Проте у 1975 році Гризельда з родиною повернулася до Колумбії. Там вона запідозрила Альберто в причетності до зникнення мільйонів доларів. Подружжя посварилося. Гризельда першою витягла пістолет, натомість Альберто вистрелив їй у живіт. Після перестрілки другий чоловік дилерки не вижив. 

З цього моменту і розпочинається мінісеріал від Netflix. 

«Більшість людей знає Гризельду як безжальну, жорстоку наркобаронесу. Тому ми були дуже обережними, щоб не прославити її в серіалі. Але ми також хотіли розкрити глибшу історію Гризельди — як, попри всі труднощі, бідній неосвіченій жінці з Колумбії вдалося створити величезну багатомільярдну імперію в індустрії, де домінували чоловіки, у чужій країні, за допомогою тактики, яку вона винайшла, яка була водночас геніальною та жорстокою», — поділилася виконавиця головної ролі Софія Вергара. 

Після смерті Альберто Гризельда переїхала до Маямі й заснувала свою власну наркоімперію. В її житті вже був третій чоловік — Даріо. У подружжя народився син Майкл Корлеоне Бланко (ім’я, натхнене фільмом «Хрещений батько»). Пізніше Даріо покинув Маямі разом із дитиною. Проте Гризельда повернула сина до США, а Даріо став її третім мертвим чоловіком. 

У Маямі Гризельду боялися чи не всі — вона брала участь у нарковійні та щомісяця перевозила у США 1,5 тонни кокаїну. За підрахунками VICE, Гризельда заробила близько 1,5 мільярда доларів до того, як її заарештували в 1985 році. 

Проте як склалася доля наркобаронеси? Гризельду звинуватили у виготовленні, імпорті та розповсюдженні кокаїну, трьох вбивствах першого ступеня. Вона була за ґратами впродовж 20 років — за цей час трьох її синів убили. Після звільнення у 2004 році дилерку депортували до Колумбії, а через 8 років її застрелив чоловік на мотоциклі — за схемою, яку придумала Гризельда в часи власного кримінального розквіту. 


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *